FC Baník
Chomutov

Baník marně bušil na vrata pražské Slavie!

Baník marně bušil na vrata pražské Slavie! 1

V neděli 24. března se od 19:00 odehrálo druhé utkání čtvrtfinálové série. Baník nedokázal najít recept na skvěle chytajícího Vondráčka a prohrál 1:2.

Ze začátku prvního poločasu byl Baník velmi aktivní a dostával Slavii pod tlak. Oba dva týmy se střídali v brankových příležitostech, ale chyběla přesnost v zakončení. Hosté už od 10. minuty zkoušeli chodit do power play. Tlak Slavie vyústil ve 14. minutě, kdy Antonín Hrdina našel přesně Lukáše Kuču, který otevřel skóre utkání. V čase 18:43 byl Schreiner v dobré pozici, ale jeho střela, která mířila na vzdálenější tyč, bohužel nebyla úspěšná. O 15 sekund později hosté trestali, když hru v power play využil Martin Brychta. Hosté vedli po prvním poločase 2:0.

Druhý poločas začali výkopem hosté, ale o míč rychle přísli a v čase 20:40 mohl snížit Klíma, ale střela mu nesedla. Ve 22. minutě se zbytečně ohnal po soupeři Daniil Dolecek a dostal žlutou kartu. Baník byl od začátku druhého poločasu ve velkém tlaku, ale ne a ne dát branku. V 28. minutě si hosté vyžádali oddechový čas. To však Baník nerozhodilo a dál pokračoval v tlaku, ale vždycky zakročil skvělé chytající Vondráček. V 35. minutě se domácí fanoušci dočkali a na rozdíl jedné branky snížil Doleček. Baník, ale potřeboval ještě dát jeden gól, aby se šlo alespoň do prodloužení a dál mohutně bušil na slávistická vrata. V největší šanci, ale opět selhal Schreiner. V 37. minutě se po dlouhé době dostali do šance hosté, ale Brychta o velký kus bránu minul. Baník to v závěru zkoušel bez brankáře, ale v závěru  znovu nedokázal proměnit svoje šance a vteřinu před koncem inkasoval a prohrál 1:3.

Děkujeme všem fanoškům za podporu a budeme se na Vás těšit na dalším domácím utkání, které se bude konat v neděli 31.3. od 17:00 v Městské sportovní hale v Chomutově